PRODUKTAI
PRODUKTAI

Filtruoti pagal

Kaina

Kaina

Grynasis kiekis

Grynasis kiekis

Amžius

Amžius

Veido priežiūra

Veido priežiūra

1. Apie odos senėjimą

Žmogaus odos biologinio senėjimo mechanizmai yra tiesiogiai susijęs su viso organizmo fizine branda. Nepageidaujami procesai gali prasidėti ir nuo 25 metų amžiaus, nes odą nuolat veikia kenksmingi dirgikliai (saulės spinduliai, atmosferos teršalai, klimatinių sąlygų svyravimai) ir organizmo hormoniniai pakitimai.

Yra žinoma, kad veikia „vidinis/biologinis“ ir „išorinis“ senėjimas. Vidinis senėjimas – tai ląstelių dalinimosi proceso sulėtėjimas, sąlygojantis odos regeneracinių funkcijų sumažėjimą. Pradeda plonėti viršutiniai odos sluoksniai, audiniuose mažėja drėgmės ir riebalų kiekis, traukiasi odą maitinančios kraujagyslės. Vidinio senėjimo priežastys: genetinis polinkis į ankstyvą senėjimą, stresai, imuninės sistemos pažeidimai, nervų sistemos disbalansas ir ligos, neracionali mityba, užterštas vanduo ir kt. Išorinį senėjimą dažniausiai nulemia ultravioletiniai (UV) spinduliai, alergenai, toksinės medžiagos, netinkama kosmetika ir pan.

UV spinduliai, veikdami odą, pažeidžia neutralias ląstelių molekules, paversdami jas laisvaisiais radikalais, kurie, veikdami išvien su kai kuriais odos komponentais, pradeda naujų, odai kenksmingų, ląstelių gamybą. Ardydami ląstelę iš vidaus, laisvieji radikalai blokuoja jos apsaugines funkcijas. Jei jų veikimas neperžengia tam tikros kritinės ribos, organizmas pats yra pajėgus juos neutralizuoti. Labiausiai nuo laisvųjų radikalų kenčia ląstelių membranos, o visų pirma  – membranų lipidai. Paveiktos membranos nebegali atlikti savo pagrindinės funkcijos – apsaugoti ląstelės turinį nuo kenksmingų medžiagų. Kai pažeidžiami visi ląstelių apykaitos procesai, ląstelės žūva.

Dar viena labai pažeidžiama ląstelės vieta – DNR (deoksiribonukleorūgštis), kurios pažeidimas sąlygoja ląstelių dalinimosi funkcijos sutrikimą ir jų žūtį. Laisvieji radikalai, tarp daugybės sukeliamų susirgimų, sąlygoja ir odos ligas. Ląstelės išsausėja, atsiranda polinkis ankstyvam senėjimui, dermatozių ir kitų susirgimų atsiradimui.

Su laisvaisiais radikalais kovojama įvairiai. Tam gali būti naudojami juos neutralizuojantys preparatai arba kitas būdas, kai naudojami antioksidantai – priemonės, užkertančios kelią susidaryti laisviesiems radikalams bet kuriame jų vystymosi etape. Geriausi antioksidantai – vitaminai E, C, A, grupės B, beta karotinas, flavonoidai, fermentai (superoksiddismutazė), aminorūgštys (cistiminas, gliutationas) ir kt.

Manoma, kad UV (ultravioletiniai) spinduliai yra pagrindinis veiksnys, sukeliantis odos ankstyvo senėjimo procesus ir ligas. 

Siekiant apsaugoti odą nuo jų, gaminamos kosmetikos priemonės su UV spindulių filtrais, kurie sudaryti iš riebaluose tirpstančių darinių, turinčių sieros ir vitaminų. Jie efektyviai saugo odą nuo UV spindulių, laisvųjų radikalų ir ankstyvo senėjimo. Besaikis „skrudinimasis“ saulėje ar soliariumuose gali sukelti netipinių ląstelių formavimąsi, kurios, paveiktos UV spindulių, vėliau gali išsigimti ir tapti vėžinėmis. Spinduliuotė negatyviai veikia pačios odos atraminę dalį – savotišką „odos skeletą“, sudarytą iš kolageno ir elastino. Laikui bėgant odos ląstelės vis mažiau pagamina kolageno, todėl vis mažėja odos tamprumas, atsiranda raukšlių.

Kalbant apie vidines odos senėjimo priežastis, išskiriamos trys svarbiausios: kolageninė, hialuroninė ir regeneracinė (pastarosios funkcijos sumažėjimas).

Kolagenas yra vienas iš svarbiausių odos struktūros elementų. Jis yra tarpląstelinės medžiagos dalis ir kartu su angliavandeniais sudaro jungiamuosius audinius, nuo kurių priklauso odos galimybė atsinaujinti, jos elastingumas, stangrumas bei odos ląstelių drėgmė. Vykstant hormoniniams pokyčiams odos sugebėjimas išlaikyti drėgmę vis mažėja,  kolagenas nebegali sugerti ir išlaikyti to paties vandens kiekio, kaip anksčiau.  Mažėja odos elastingumas, atsiranda raukšlių, o vyresniame amžiuje – pigmentinių dėmių.

Hialurono rūgštis gaminasi  pačiame organizme ir yra natūrali mūsų organizmo medžiaga. Jos yra ir epidermyje, ir dermoje. Hialurono rūgštis, dalyvaudama biologiniuose procesuose, sąveikauja su baltymais ir vandeniu, todėl padidėja odos elastingumas, stangrumas, lygumas, oda darosi švelni ir glotni.  Hialurono rūgštis padeda atsinaujinti ląstelėms, gerina mikrocirkuliaciją, drėkinamai veikia odą. Laikui bėgant hialurono rūgšties kiekis  mažėja, nes ji mažiau sintezuojasi, ženkliai sumažėja jos kiekis epidermyje. Todėl oda plonėja ir atsiranda raukšlių.  

 Odos regeneracijos sumažėjimas. Pamatinis epidermio sluoksnis svarbus tuo, kad jame ląstelės energingai dalijasi, atsinaujina ir taip vyksta odos regeneracija. Laikui bėgant, maždaug nuo 30-ies metų, o ypač sutrikus hormonų pusiausvyrai, ląstelių atsinaujinimas lėtėja. Sumažėja odos elastingumas, atsiranda raukšlių. Kai kurių brandaus amžiaus žmonių oda vis labiau plonėja, sausėja, pleiskanoja, vis labiau raukšlėjasi, formuojasi giliosios veido raukšlės, žemyn leidžiasi lūpų kampučiai, akių vokai. Šį procesą įmanoma stabdyti naudojant regeneruojamuosius kremus ir kremus-kaukes su biologiškai aktyviais priedais, aktyvinančiais odos regeneraciją.

2. Jauninamoji VIVASAN kosmetika

VIVASAN kompanija pristato naują inovacinę atjauninamosios kosmetikos liniją, sukurtą pagal unikalias technologijas naudojant ypač vertingus komponentus: Argireline®, 

Viva-CytoRetinate®, deoksiribonukleorūgštį – DNR (DNA). 

Ši kosmetika greitai ir efektyviai lygina įvairios kilmės raukšles, saugo odą nuo senėjimo, užtikrina kompleksinę odos priežiūrą.

Rasta 7 prekės(-ių).

Rodoma 1-7 iš 7 prekės(-ių)

Aktyvūs filtrai