Problematiškai odai

Problematiškai odai

Ne visi galime džiaugtis švaria ir glotnia oda. Beveik kiekvienas iš mūsų mano, kad jo oda turi trūkumų. Vienam ji atrodo pernelyg sausa, kitam – riebi arba labai jautri. Kažkas jau aptiko savo veide raukšles. Bet labiausiai kenčia tie žmonės, kurių odą nusėja nemalonūs dariniai – spuogai, inkštirai, kraujagyslinės žvaigždutės arba kuperozė.

Aknė – spuogai dėl odos riebalų liaukų ir plaukų maišelio uždegimo

Spuogai paprastieji ir aknė (spuogai, iškylantys dėl odos riebalų liaukų ir plaukų maišelio uždegimo) – dažniausiai pasitaikantis odos susirgimas, kuris paliečia beveik 80 procentų visų žmonių, pradedant nuo 11 iki 30 metų. Aknė ypač būdingas jaunų žmonių (15–18 metų) susirgimas, todėl jis dar vadinamas jaunatviniais spuogais. Jie gali varginti ilgus metus, palikdami ne tik randus ir kosmetinius defektus, bet ir nepalankiai veikti jaunos asmenybės psichologinį ir socialinį vystymąsi, gana dažnai pasireiškiantį depresijomis, emocinės būklės nestabilumu bei nutolimu nuo visuomenės.

Susirgimo sukėlėjais laikomos propioninės bakterijos, gyvenančios riebalinėse liaukose ir besimaitinančios jų sekretu. Aknei būdingas riebalinių liaukų užsikimšimas ir jų uždegimas. Kaip taisyklė, visi šio susirgimo požymiai – inkštirai ir spuogai – atsiranda seborėjos paliestose vietose, ten, kur daug riebalinių liaukų. Veidas, krūtinė ir nugara – pagrindinės seborėjos zonos. Šiuolaikinė medicina kol kas negali daryti įtakos tiems veiksniams, kurie skatina riebalines liaukas gaminti per didelį kiekį „blogųjų“ riebalų, todėl šis odos susirgimas priklauso lėtinių susirgimų grupei.

Aknės atsiradimo priežastys:

• hormonų balanso sutrikimas (lytinis brendimas, endokrininių ir lytinių liaukų susirgimai);

• seborėja;

• paveldimumas;

• vegetacinės nervų sistemos susirgimai;

• rūgščių-šarmų pusiausvyros organizme sutrikimai;

• neteisinga veido odos priežiūra;

• ilgalaikis vaistų vartojimas, ypač jodo ir bromo (medikamentinė aknė);

• kenksmingi išorės veiksniai (profesiniai spuogai).

Aknės rūšys pagal odos pažeidimą:

1. Mikrokomedonai (Microcomedones) – labai maži, beveik nepastebimi mazgeliai.

2. Komedonai (Comedones) – inkštirai su baltais ar juodais taškeliais viduryje.

3. Papulės (Papulas) – mazgeliniai uždegimai.

4. Pustulės (Pustules) – maži pūlinėliai.

5. Nodulės (Nodules) – apvalūs mazgeliai giliai odoje.

6. Cistinė aknė (Cystic acne) – pūlingi uždegimai, votys.

7. Induracinė aknė (Acne indurative) – melsvai raudonos spalvos skausmingi infiltratai.

8. Konglobatinė aknė (Acne conclobata) – susiliejantys induraciniai spuogai, melsvai raudonos spalvos skausmingi infiltratai.

 Aknės gydymas:

Gydymo būdai priklauso nuo išbėrimo formos, tačiau pagrindinės nuostatos yra šios:

• riebalinių liaukų veiklos slopinimas,

• riebalinių išskyrų ir negyvos odos pašalinimas iš liaukų latakų,

• uždegimą sukeliančių bakterijų naikinimas.

Gydoma medikamentinėmis priemonėmis, taikoma speciali odos priežiūra. Dermatologai dabar dažniausiai siūlo vietiškai naudoti efektyviai veikiančias kosmetikos priemones: kremus, tepalus, losjonus ir pan.

Kai odos pažeidimai dar nesunkūs – komedonų kiekis nedidelis, o uždegimo elementų dar nesimato arba jų visiškai nedaug, tai vaistinių preparatų dar galima nenaudoti. Tik reikia žinoti, kad į spuoguotumą linkusią odą būtina valyti 1–2 kartus per dieną. Prausimuisi patartina naudoti švelnų gelį, putas, losjoną. Jokiu būdu nenaudoti švarinamųjų abrazyvinių priemonių, negarinti veido ir netrinti jo vatos tamponais.

  

Kuperozė – poodinių kraujagyslių tinklelis

Kuperozė – odos dangalų kraujotakos sutrikimas. Jaučiamas peršėjimas, daigstymas, niežėjimas; oda parausta, atsiranda uždegimo požymių. Kaktos, nosies, skruostų kraujagyslės praranda elastingumą, išsiplečia, pradeda formuotis poodinių kraujagyslių tinklelis. 

Kosmetologai skirsto 4 kuperozės vystymosi stadijas:

1 stadija – kraujas plūsta į veidą, oda parausta; šie reiškiniai kartais lydimi konjunktyvito (akių uždegimo).

2 stadija – veido oda tampa nuolat paraudusi, išsiplečia skruostų ir nosies poodinės kraujagyslės. Tai ir yra pagrindiniai šio susirgimo požymiai.

3 stadija – kuperozės fone susidaro uždegiminiai spuogeliai.

4 stadija – odos audiniai sugrumba, storėja, raudonis aktyvėja. Ši liga, jeigu jai neužkirstume kelio, gali turėti labai sunkių padarinių (gali pažeisti net akis).

Kuperozės atsiradimo priežastys:

Kadangi kuperozės atsiradimas visada siejamas su kraujagyslių pažeidimais, tai bet kurie veiksniai, dėl kurių atsiranda veninio kraujo sąstovis, yra laikomi kuperozės atsiradimo priežastimi.

Taigi, veido odos paraudimą gali išprovokuoti:

• aštraus ir karšto maisto vartojimas; 

• dideli temperatūros pokyčiai;

• rūkymas, alkoholio vartojimas;

• ultravioletinių spindulių poveikis;

• hormoninės sistemos sutrikimai;

• paveldimumas, įtampa, stresai;

Su kraujagyslėmis siejamos problemos gali padidėti dėl vegetacinės kraujagyslių distonijos, endokrininės sistemos disfunkcijos, virškinamojo trakto lėtinių ligų ir kt.

Kuperozė atsiranda:

• moterims dažniau nei vyrams;

• kai oda šviesaus tipo (šviesi, niekada neįgaunanti įdegio);

• nuo 30 iki 50 metų amžiaus;

• kai oda labai jautri.

Šis odos susirgimas, jei nebūtų laiku gydomas, dėl odos peršėjimo, paraudimo ir kitų simptomų gali sukelti nemalonių padarinių socialinėje ir profesinėje srityse. Moteris ypač jaudina estetinė problemos dalis.

Odos priežiūra ir kuperozės gydymas.

Jeigu Jūs susidūrėte su šia problema, tai pirmaeilis uždavinys – sustiprinti kraujagyslių sieneles, sureguliuoti kraujo spaudimą jose ir pagerinti mikrocirkuliaciją. Su jautria, kuperozės pažeista oda visada reikia elgtis ypač švelniai. Laikydamiesi higienos reikalavimų ir naudodami  specialias gydomąsias priemones Jūs pagerinsite odos būklę. Tačiau reikia neužmiršti, kad kuperozė pati savaime nepraeina, todėl gydymąsi nuo jos reikia pradėti kaip galima anksčiau.

Kuperozės gydymo metodikas galima suskirstyti į kosmetines ir dermatologines. 

VIVASAN KOSMETIKOS PRIEMONĖS PROBLEMIŠKAI ODAI

Šiuo metu kosmetikos rinkoje yra daugybė įvairiausių priemonių, skirtų riebios ir problemiškos odos priežiūrai, kurios ne tik veikia priešuždegimiškai, bet ir švarina, gražina odą, šalina riebį ir suteikia jai matinę faktūrą. Svarbu pažinti susirgimo tipą, parinkti tinkamas priemones ir išmokti teisingai jomis naudotis. Visada reikia žinoti, kad neteisingai parinkus kosmetiką ar gydomąsias priemones problemiškai odai galima sulaukti priešingų rezultatų. Svarbiausia – nepakenkti.

VIVASAN kompanija pristato naują kosmetikos liniją Kosmetikos priemonės problemiškai odai, linkusiai į aknę ir kuperozę. Šios priemonės labai tinka atsiradus bet kuriai aknės rūšiai (žr. aukščiau), pasižymi profilaktiniu ir gydomuoju efektu. Šių priemonių pagrindą sudaro specialūs augalų rinkiniai, sudaryti ir ištirti geriausių Šveicarijos specialistų, todėl, sumaniai jas parinkus, galima išspręsti daugelį kosmetinių ir dermatologinių problemų. Tai GELIS-PURIFIKANTAS, KREMAS-PURIFIKANTAS giliam problemiškos odos valymui ir ANTIKUPEROZINIS KREMAS 24 val.

Rasta 5 prekės(-ių).

Rodoma 1-5 iš 5 prekės(-ių)

Aktyvūs filtrai